Понеділок, 25 вересня 2017 10:46

Електропоїзд ЕКр1 «Тарпан» виробництва КВБЗ тепер і на поштових марках

22 вересня на сцені Палацу культури ім. І.Ф. Котлова ПАТ «КВБЗ» выдбулася урочиста церемонія спецпогашення поштової марки № 1591 «Електропоїзд ЕКр1« Тарпан» із серії «Краса і велич України. Полтавська область». Серію випустили до 80-річчя Полтавської області. Спецпогашення тривало одночасно у Києві, Полтаві і на заводській сцені.

Почесну місію – поставити печатку штемпеля і свій підпис на конвертах-зразках – виконали президент ПАТ «КВБЗ» Володимир Приходько, заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Олег Пругло, міський голова Кременчука Віталій Малецький.

Спеціальним штемпелем, виготовленим саме для цього випадку, гасяться нові марки тільки один день. Потім штемпель разом з маркою і конвертом поповнить колекцію Музею поштового зв'язку України. Тому-то конверт і марка з таким спецпогашенням є особливо цінними, раритетними, дуже привабливими для колекціонерів-філателістів.

Із цього ж дня – 22 вересня – марка із зображенням вітчизняного швидкісного двосистемного електропоїзда ЕКр1 «Тарпан» увійшла в обіг і стала дійсною для оплати послуг поштового зв'язку. Марку видано тиражем 130 000 тисяч штук, вартість – 4 гривні. Дизайн марки та конверта виконав український живописець і графік, член Національної спілки художників України Олександр Калмиков.

Поштова марка – це не просто символ оплати поштових послуг, а спосіб відзначати знаменні дати та події, видатні досягнення людства, це спілкування на національному і світовому рівнях, частина світової культури. Спецпогашення на сцені заводського палацу культури – це історична подія не тільки для Крюківського вагонобудівного, а й для міста Кременчука, Полтавщини та України в цілому.

Довідково

Продукція Крюківського вагонобудівного заводу – пасажирські та вантажні вагони – вже була представлена на поштових марках, випущених у 2012-му та 2013 роках.

Прочитано 312 раз